Wycieczka do OT ZNPK

05.10.2018 r. grupy IV i II pojechały do Moszczenicy do Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych. Celem wycieczki było zapoznanie z ekosystemem leśnym oraz utrwalenie zdobytej już wiedzy. Bardzo ważnym elementem wyprawy było karmienie koników polskich oraz pieczenie ziemniaków. Podczas spaceru po lesie uwagę dzieci zwróciły dziwne, osiatkowane konstrukcje. Okazało się, że były to "hotele" dla owadów, w których mogły bezpiecznie przeczekać zimę. Przedszkolakom bardzo się to spodobało. W czasie wycieczki miały jeszcze okazję oglądać bocianie gniazdo, wąchać zioła, grać na dendrofonie oraz rozwiązywać zagadki o drzewach. Po leśnych wędrówkach, zmęczone wróciły do miejsca posiłku i tu pokazały, że dzieci mają niespożyte siły - rozegrały ciekawy mecz piłkarski. Na zakończenie spotkania posiliły się pieczonymi ziemniaczkami, które wszystkim bardzo smakowały.