Pszczółki w sklepie

We wtorek 02.04.19 r. dzieci z grupy II wybrały się do pobliskich sklepów między innymi: sklepu spożywczego, mięsnego , zoologicznego, mydlarni itp. Celem wycieczki było zapoznanie „Pszczółek” z pracą ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu  oraz ukazanie dzieciom, że praca ta jest pożyteczna dla społeczeństwa. Dzieciom wyjaśniono terminy: klient, ekspedient, lada sklepowa, kasa. Ponadto zwrócono uwagę na sposób robienia zakupów, a także narzędzia służące do porównywania masy przedmiotów. Przedszkolaki miały okazję obserwować pracę sprzedawców, poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w danym  sklepie. Z zainteresowaniem oglądały wszystkie ekspozycje. Podczas  wycieczki  po sklepach dokonaliśmy drobnych zakupów. Pamiętaliśmy o stosowaniu form grzecznościowych: proszę i dziękuję. Wizyta w sklepach była bardzo interesująca i pouczająca dla przedszkolaków.
tekst: E.B.