Pszczółki na zajęciach bibliotecznych

Dnia 16 listopada 2018 r. dzieci z grupy "Pszczółek"  udały się kolejny raz do Miejskiej  Biblioteki Publicznej na zajęcia multimedialne „Polska - moja Ojczyzna ”. Tym razem spotkanie dotyczyło ważnych miejsc w Polsce – wszystkich trzech stolic: Gniezna, Krakowa i Warszawy. Przypomnieliśmy sobie legendę o trzech braciach: Lechu, Czechu  i Rusie, ich poszukiwaniach nowych miejsc na założenie grodu. Mogliśmy porozmawiać sobie o naszym pięknym godle – Orle Białym. Również wysłuchaliśmy historii Polski przedstawionej na Drzwiach Gnieźnieńskich znajdujących się w Katedrze Gnieźnieńskiej. Kolejna legenda dotyczyła wielkiego łakomczucha – Smoka Wawelskiego, od którego uwolnił Krakowian Szewczyk Dratewka. Do dzisiaj można wspominać go, spacerując wokół Wawelu i szukając jego pieczary. Z Krakowa przenieśliśmy się do Warszawy, dowiedzieliśmy się, dlaczego właśnie tam zdecydowano przenieść stolicę Polski. Potem oglądaliśmy różne  książki  dotyczące naszego kraju. Jesteśmy bardzo dumni, że tak wiele rzeczy jest charakterystycznych tylko dla nas, że mamy swoją stolicę, godło, flagę, język. Warto  o tym pamiętać i zawsze do tego wracać.
Tekst i zdjęcia: E.B.