Spacer po Starym Mieście

Obchody Dnia Dziecka w naszej grupie rozpoczęły się wycieczką do Przychodni Weterynaryjnej Jamniczek (relacja w oddzielnym artykule) a potem, korzystając z pięknej pogody, wszyscy postanowiliśmy pospacerować po uliczkach Starego Miasta. Po drodze odwiedziliśmy Muzeum. Zobaczyliśmy tam piękne przedmioty z dawnych lat m.in. ozdoby kobiece, stroje, rzeźbione szafy i skrzynie, izbę regionalną, miecze katowskie. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy ekspozycję dotyczącą leczenia w dawnych wiekach, szczególną uwagę poświęcając pijawce (żywej) i hirudoterapii. Następnie poszliśmy w okolice murów miejskich, gdzie „ciocia” Beatka opowiedziała piękną legendę o królowej Jadwidze, jej pięknym naszyjniku i odbudowie ogrodzenia miasta. Następnie, klimatyczną uliczką Łazienna – Mokra, dostaliśmy się na Rynek Trybunalski. Tutaj przypomnieliśmy sobie o dawnym Ratuszu i posiedzieliśmy na drewnianej, rzeźbionej ławeczce. Potem ulicą Sieradzką dotarliśmy do ławeczki Kwinty. Dowiedzieliśmy się tam, że w naszym mieście często kręcone są filmy. Naszą wędrówkę po Starym Mieście zakończyliśmy na Placu Czarnieckiego.  Spacer przyniósł  nam dużo powodów do dumy z naszego pięknego, historycznego miasta, bardzo się cieszymy że właśnie tu mieszkamy. Po powrocie do przedszkola czekała nas słodka niespodzianka od rodziców. To był wspaniały dzień.
tekst i zdjęcia B.N.