Archi - przygody - Przyjazne miasto i miejscowość

11 czerwca 2019 r odbyły się ostatnie już zajęcia w ramach projektu Archi – przygody. Tym razem przedszkolaki zajęły się  „Przyjaznym miastem i miejscowością”.  Celem spotkania było  uświadomienie oczekiwań człowieka wobec środowiska zurbanizowanego, m.in. znaczenia przestrzeni publicznych i bliskiego codziennego dostępu do żywej przyrody. Dzieciaczki uczyły się kształtować przestrzeń wielofunkcyjną jako zdrowe środowisko, z jednoczesnym zapewnieniem dostępności dla wszystkich oraz ochrony zasobów naturalnych. Mrówki wykonując makiety budynków publicznej użyteczności poznały takie określenia jak: ład przestrzenny, zrównoważona urbanizacja, kształtowanie krajobrazu, styl życia. Zajęcia bardzo się przedszkolakom podobały, a wykonane makiety posłużyły później do zabaw swobodnych.
tekst i zdjęcia: B.N.