Pszczółki w Konarzewie

19 maja grupy:  Biedronki i Pszczółki pojechały do Zagrody Edukacyjnej Konarzew na warsztaty „Od ziarenka do bochenka”.  Na miejscu, po przywitaniu przez gospodarzy, zapoznały się z wyglądem różnego rodzaju zbóż i narzędziami rolniczymi. Następnie przystąpiły do działania. Pod nadzorem właścicieli gospodarstwa młóciły i ścierały ziarno na mąkę używając żaren. Potem Pszczółki przygotowywały  ciasto na chleb, który następnie został upieczony w piecu, natomiast Biedronki poszły bronować i siać. Po ciężkiej pracy przyszła pora na odpoczynek i poczęstunek – rogaliki i napoje przywiezione z przedszkola. Kiedy dzieci trochę się zregenerowały nastąpiła zamiana i Biedronki poszły piec chleb a Pszczółki orać i siać. Była też przerwa na dzikie harce na łące, którą przedszkolaki wykorzystały skrupulatnie. Gdy już obie grupy znalazły się z powrotem w zagrodzie zostały poczęstowane pysznym chlebem własnego wypieku, z masłem i powidłami lub smalcem oraz mogły napić się herbatki. Na tym wizyta się zakończyła. Po spakowaniu upieczonych chlebków, dzieciaczki zmęczone ale szczęśliwe wyruszyły do przedszkola.