Mrówki w bibliotece

W czwartek – 9 marca – byliśmy z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej. Wzięliśmy udział w zajęciu multimedialnym pt. „Oznaki wiosny. Świat roślin i zwierząt”, które przygotowała dla nas p. Aneta G. Podczas zajęcia przedszkolaki  utrwalały znane już niektóre wiadomości oraz zdobywały nowe, ciekawe informacje dotyczące wiosennych roślin i  ptaków - mogliśmy wysłuchać i porównać wydawane przez nich głosy . Zajęcie było bardzo ciekawe, z niecierpliwością czekamy na kolejne…
I doczekaliśmy się :) 22 marca poszliśmy na zajęcie pt.: "Moje nastroje - kocha, lubi, szanuje". Zajęcia dotyczyły emocji, ich rozpoznawania, nazywania i wyrażania.
Po raz kolejny gościliśmy w zajęciu multimedialnym w BP. Tym razem p. Aneta przygotowała dla nas zajęcie pt. „Zwierzęta z wiejskiego podwórka”. Zajęcie oczywiście bardzo ciekawe, rozpoznawaliśmy m.in. głosy różnych zwierząt, poznawaliśmy ich zwyczaje, dowiadywaliśmy się do czego ludzie wykorzystują hodowane przez siebie zwierzęta. Na koniec była świetna zabawa przy piosence „Farmer”.
"Mrówki" w czwartek kolejny raz uczestniczyły w zajęciach multimedialnych w Bibliotece Pedagogicznej. Tym razem tematem była "Woda źródłem życia". Starszaki naprawdę wiele już wiedzą z tej dziedziny, zwłaszcza jeżeli chodzi o oszczędzanie wody i jej stany skupienia. Sprawdzały nawet przy pomocy lusterka jej gazową postać.

Po raz kolejny gościliśmy w Bibliotece Pedagogicznej. Tym razem uczestniczyliśmy w zajęciu multimedialnym pt. „Owady wokół nas”. Było bardzo ciekawie. Na koniec dzieci wykonały przepiękne motyle, używając kolorowego piasku.