Erupcja wulkanu

Realizując tematykę „WYNALAZKI ” dzieci dowiadywały się  np. jakie urządzenia, wynalazki, pomagają nam wszystkim w różnych czynnościach. Wszystkich bardzo zainteresował temat mówiący o tym czym są wulkany, jak powstają te niezwykłe zjawiska, jak można wykorzystać taką energię, gdzie na naszej ziemi można obserwować ich erupcje. Dzieci oglądały piękne zdjęcia największych wulkanów. „Ciocia” postanowiła dzieciom zrobić niespodziankę i wykonać doświadczenie, które pokazuje jak wybuchają wulkany. Zgodnie z instrukcją z podręcznika i zachowaniem zasad bezpieczeństwa, udało się wszystkim obejrzeć „erupcję wulkanu”. To doświadczenie tak spodobało się dzieciom, że zapragnęły wykonać je same, oczywiście pod czujnym okiem „cioci”. Swoje eksperymentalne umiejętności „Mrówki” zaprezentowały młodszym kolegom z „Pszczółek”.