Doświadczenia ze śniegiem

Zima w pełni. Nawet ze śniegiem!!! Nic więc dziwnego, że "Starszakom" zachciało się eksperymentować. To, że śnieg jest biały wszyscy widzą, ale co by było gdyby był kolorowy? "Mróweczki" oglądały śnieg pod lupą, chcąc sprawdzić kształty poszczególnych płatków, ale niestety efekt był krótkotrwały, więc dzieci były niepocieszone. Następnie postanowiły sprawdzić, czy ciocie mają rację mówiąc, że śnieg wcale nie jest taki czysty na jaki wygląda. Najpierw przyglądały się słoikowi wypełnionemu śniegiem, a następnie położyły go na kaloryferze i ze zgrozą stwierdziły po jakiś czasie, że woda po śniegu jest jakaś żółtawa i pełno w niej pyłków. Już teraz nikomu nie przyjdzie ochota na "jedzenie" białego puchu. Ale jedno postanowiły przedszkolaki na pewno. Otóż przy najbliższej okazji ufarbują śnieg farbami!!! Obecnie zadowoliły się kolorowaniem papierowych śnieżynek...