Jesienne skarby w starszakach

Starszaki realizują tematykę o jesieni; obecnie (10.10.2017) utrwalają i zdobywają nowe wiadomości na temat owoców i warzyw. We wtorek każde dziecko przyniosło do przedszkola owoc lub warzywo; natomiast p. Szymon M. na prośbę „cioci” Eli dostarczył do sali starszaków całą skrzynię „jesiennych skarbów”. Dzieci miały niebywałą frajdę – oglądały warzywa i owoce; segregowały je: np. owoce krajowe i owoce egzotyczne. Warzywa dzieliły ze względu na części jadalne,  poznawały budowę warzyw (liście, bulwa, korzenie). Przedszkolaki porównywały kształt i kolory warzyw i owoców, wąchały je, próbowały, rozpoznawały "po smaku". Na razie wszystkie „skarby” wzbogaciły nasz kącik przyrody. Ale nie zmarnują się: „ciocia” obiecała, że będziemy je degustować; z warzyw zrobimy smaczną i bogatą w wszelkie witaminy – sałatkę, a owoce będziemy zjadać jako pyszną przekąskę.