Zajęcia otwarte w Biedronkach

Dzieci z grupy ,,Biedronek’’ podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem ,,Pyszne i zdrowe kanapki kolorowe’’ dla swoich rodziców. Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Nazywały kolory i kształty warzyw, z których można zrobić zdrowe i smaczne kanapki. Wspólnie zaśpiewały dla swoich rodziców piosenkę „Witaminki, witaminki”. Na stolikach znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo, masło, sery, warzywa. Po umyciu rąk i warzyw oraz założeniu fartuszków, dzieci przystąpiły do zrobienia pięknych kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie ułożyły na nim wybrane przez siebie pomidory, rzodkiewki, ogórki, sałatę, szczypiorek, jajka itp. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin. Zadowolone dzieci poczęstowały swoimi własnoręcznie zrobionymi kanapkami panią Dyrektor, rodziców, dziadków oraz swoje ciocie. Po zjedzeniu zdrowych kanapek dzieci z rodzicami i ciociami wyszły na dwór, żeby  posadzić drzewka przed przedszkolem z okazji „Święta drzewa”. W tym dniu   myślimy nie tylko o sobie, ale i o innych, bo jeśli będziemy dbać o naszą planetę, sadzić drzewa, szanować otaczającą nas przyrodę, wszyscy będziemy żyć dłużej i zdrowiej.
Tekst E.B.  zdjęcia E.B , A.W