Kotki odwiedzają Biedronki

16 maja 2018 roku nasza grupa gościła u siebie wolontariuszki z Piotrkowskiego Centrum Wolontariatu, Fundacji Miasto Kotów oraz długo oczekiwanych czworonożnych gości – Kiri i Miraklo. W ramach zajęć pod tytułem „Kocie czytanki i rymowanki”  przedszkolaki poznały bajki Mai Strzebońskiej  „Czarownica i kot” oraz „Marysia i psotny kotek”.  Były  zabawy ruchowe z kocim motywem, rozwijające zwinność i  sprawność, kocie maski oraz relaksujące masażyki mięciutkim puszkiem. Podczas zajęć „Biedronki” poznały też  prawo do opieki i miłości i łączący się z nim obowiązek opiekowania się słabszymi.  Dzieci świetnie się bawiły, ale oczywiście najbardziej czekały na spotkanie z kotkami. Przedszkolaki już wcześniej znały zwierzęta ze zdjęć i opowiadań, teraz mogły nareszcie je obejrzeć i pogłaskać. Na zakończenie spotkania wolontariuszki PCW  i   FMK  wręczyły dzieciom drobne upominki oraz kolorowanki i pyszne ciasteczka (oczywiście w kocim kształcie).