Spotkanie z leśnikiem

30 listopada 2018 r. w naszym przedszkolu  odbyło się spotkanie z panem leśnikiem Maciejem Sobańskim z Oddziału Terenowego Nadpilicznych Parków Krajobrazowych w Moszczenicy, który przedstawił dzieciom prezentację multimedialną pt. „Przygotowanie zwierząt do zimy”. Pokazując przedszkolakom slajdy, opowiedział  o zmianach, jakie zachodzą w przyrodzie jesienią - jak do zimy przygotowują się ludzie, zwierzęta, a także rośliny. Zwrócił  uwagę na to, jak ważne jest dokarmianie zwierząt zimą. Bez naszej pomocy, nasi mali przyjaciele, mogliby sobie nie poradzić. Dzieci z uwagą wysłuchały prelekcji, ale najbardziej podobały im się różne filmiki przedstawione przez pana Macieja . To były ciekawa lekcja przyrody.

Tekst A.O., zdjęcia M.P., E.B.